Nová internetová banka láká na levný účet a vyšší úroky
Čistě internetová banka sází na produkty půjčka před výplatou včetně přehledného ceníku. Podle očekávání nabídla dvě varianty běžných účtů – podobně jako na Slovensku, kde působí od loňského prosince.
Lákadlem jsou hlavně výrazně vyšší úroky na termínovaných vkladech v porovnání s ostatními bankami (nikoliv záložnami). Pro získání půjčky online nepotřebujete ručitele ani dokládat o výši vašich příjmů nebo účel půjčky.
Úrok u klasického spořicího účtu je „jen“ srovnatelný s dosavadní jedničkou na trhu, tedy dvěma procenty ročně. Ferratum půjčka však jako první nabízí způsob, jak neplatit patnáctiprocentní daň z úroků.
Dvě varianty běžných účtů
U základní varianty produktu rychlá půjčka neplatí klienti žádný měsíční paušál ani poplatky za většinu základních služeb. Součástí tohoto účtu zdarma jsou všechny tuzemské příchozí platby, odchozí platby včetně trvalých příkazů a inkas, debetní karta Visa Classic a vedení spořicího účtu.
Nadstandardní varianta Plus pak nabízí neomezený počet výběrů z bankomatů Raiffeisenbank (u základní varianty je každý za 18 korun), podmínkou je výběr alespoň tisíce korun. Součástí jsou také SMS informace o pohybech na účtu a platbách kartou nebo služba Autopilot, automaticky převádějící peníze mezi spořicím a běžným účtem (obě služby přijdou v základní variantě na 18 korun).
Rozšířená varianta Plus stojí 68 korun měsíčně. Kdo ji chce mít zdarma, musí měsíčně utratit kartou za nákupy alespoň pět tisíc korun, nebo mít v bance minimálně dvě stě tisíc korun.
Výběr z ostatních tuzemských bankomatů přijde u obou variant na 38 korun. V zahraničí přijde výběr vždy na 80 korun, a to i v síti mateřské Raiffeisen Bank International.
Konkurencí pro novou Zuno Bank tak budou zejména Fio banka a mBank, které nabízejí běžný účet včetně základních služeb bez poplatků.
Spořicí účet s dvěma procenty ročně
Hlavním tahákem při startu nové banky mají být vysoké úroky na spořicím účtu a termínovaném vkladu. „Věříme, že klienty postupně přesvědčíme, aby si nás zvolili i jako hlavní banku pro všechny transakce,“ říká mluvčí Pavla Renčínová.
Na spořicím účtu banka nabídla úrok dvě procenta ročně. To je sice nad průměrem trhu, nicméně shodné se současnou nabídkou Axa Bank, dosavadní jedničky na trhu.
„Jako první na českém trhu však připisujeme úroky denně,“ říká Miroslav Střihavka, ředitel Zuno Bank v České republice. To klientům umožňuje neplatit patnáctiprocentní daň, jestliže úroky při spoření nepřekročí 6,99 koruny denně.
„Při úroku dvě procenta ročně to v praxi znamená, že lidé nemusí odvádět daň z úroků, jestliže zůstatek na spořicím účtu nepřevyšuje v daný den 127 500 korun,“ upřesňuje Střihavka. Zdůrazňuje, že každý klient si může založit až deset takových spoření.
Termínovaný vklad – 3,5 procenta na půl roku
Nejvyšší sazbu – 3,5 % ročně – připravila Zuno na šestiměsíčním termínovaném vkladu. Jde ale zřejmě jen o „dárek na uvítanou“, nabídka platí zatím do konce září.
Další sazby termínovaných vkladů jsou sice nižší, ale přesto výrazně nad úrovní většiny ostatních bank: 1,3 % (jeden měsíc), 1,5 % (dva měsíce), 2,2 % (jeden rok), 2,4 % (dva roky) 2,6 % (tři roky).
Kromě některých záložen nabízejí vyšší sazby také Evropsko-ruská banka (od 10 tisíc korun) a u vyšších vkladů (nad půl milionu) i J & T Bank.
Zuno Bank u termínovaných vkladů nevyžaduje žádnou minimální částku. Při předčasném zrušení vrátí všechny uložené peníze bez sankcí, ale bez úroku.
Specialitou je i možnost spoření v eurech, amerických dolarech a britských librách.
Vklady jsou ze zákona pojištěny do výše sta tisíc eur, tedy stejně jako u každé jiné banky či záložny.
Celý článek si přečtete na Aktuálně.cz
Líbil se vám článek?
Čtenáři také navštívili
Petr Kursa: Bankovní služby? Pořád jezdíme ve stodvacítce
Největší hráči bankovního trhu si nás vychovávají tak, abychom nechtěli nic nového. A jelikož je to s naší finanční gramotností bledé, nemají s tím moc práce. „Jestliže nemáme ponětí, co všechno můžeme...
Správa bankovního účtu: nejlevnější je Fio
Kdyby dostávaly banky vysvědčení podle výše poplatku za vedení účtu, dali by zřejmě běžní klienti jedničku Fio bance a mBank, nejdražší jsou naopak GE Money Bank a Česká spořitelna. Aktivní klienti zase...
České banky na stáži v zahraničí
V první lavici plastelínový pán ve žluté košili, vedle Tomáš s červenou bouřkou a hned za nimi paní, co kazí v divadle Shakespeara. A další studentíci. „Pomalu končí doba, kdy jste mohli klienty odrat...
Kampeličky lákají výhodným úročením
Družstevní záložny zažívají renesanci zájmu. Spořicí účty a termínované vklady úročí lépe než banky a díky vyššímu pojištění vkladů se mohou jejich klienti cítit bezpečněji než dřív. Nedávný krach Vojenské...
Chcete udělat bance pápá? Je to snazší, než si myslíte!
Díky Kodexu mobility klientů může být změna banky snadnou záležitostí. O existenci tohoto dokumentu, kterým se banky zavazují k součinnosti při vyřizování všech náležitostí, však spousta jejich zákazníků...
Oblíbená témata
András Hámori, Axa Bank, bankovní poplatky, banky, běžné účty, daň z úroků, debetní karty, družstevní záložny, Evropsko-ruská banka, Fio banka, internetbanking, internetové bankovnictví, J&T Bank, mBank, Miroslav Střihavka, Pavla Renčínová, Raiffeisen Bank International, Raiffeisenbank, spořicí účty, termínované vklady, účet zdarma, úrok, Visa Classic, výběr z bankomatu, Zuno Bank, Zuno zóna
Naši čtenáři s námi ušetřili už 1 325 379 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.
Výběr z bankomatu, vyplatí se?
Rozšířená verze kalkulačky
Další kalkulačky
Kolik musíte spořit, abyste si našetřili na…
Kolik utrácíte a kolik byste mohli spořit
Osobní účty
Běžný účet je nezbytnou součástí našeho života. Ne všechny se však hodí pro každého. Pomůžeme vám s výběrem.
Tým odborných poradců je tu pro vás.
Poslední dotaz: Mam domikotaz nmi 24=45 gar miko
Poradna > Karty, účty, úvěry > Karty > Debetní karty
Otázka: Před vložením dotazu si nejdříve projděte Nejčastější otázky čtenářů níže. Pokud bude váš dotaz identický nebo velmi podobný některému z často kladených dotazů, vystavujte se možnosti, že nebude zodpovězen. více
Chcete vědět, jak funguje bankomat, jaká je jeho historie a co se skrývá v jeho útrobách? Prohlédněte si naši interaktivní grafiku. Dozvíte se také, jak je bankomat zajištěn proti vyloupení, například...
Jak je chráněná nová pětisetkoruna
Od 1. dubna 2009 je v oběhu lépe chráněná pětisetkoruna. Přibyly tři nové ochranné prvky. Podívejte se, jak poznat pravou bankovku od falešné.
Jak je chráněna nová tisícovka
Tisícikorunu s novými ochrannými prvky začala Česká národní banka vydávat 1. dubna 2008. Podívejte se, jak vypadá třeba pod UV lampou.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Jan Mládek
politik
Libor Malý
podnikatel, zakladatel Jobs.cz
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Nejčtenější články
Srovnání spořicích účtů: Kde vám ještě aspoň trochu zhodnotí sto tisíc a milion
Mezi slepými je jednooký králem…Úroky spořicích účtů jdou dolů a lepší to jen tak nebude....více
Srovnání: hledáme nejlepší dětské konto
Přibývá rodičů, pro které je prasátko nemoderní a vyplácení kapesného v hotovosti nepohodlné....více
Očima expertů: Dovolená! Je lepší cestovat s hotovostí, nebo platební kartou?
Vyplatí se vyrazit na dovolenou s pořádným paklíkem hotovosti, nebo je lepší všude platit...více
Naposledy navštívené
Články
Produkty a instituce
Kalkulačky
Poradna
Finanční subjekty
Nabídky práce
Obchodní rejstřík
Osoby v obchodním rejstříku
Klíčová slova
Poradíme zdarma s výběrem finančních produktů
Najdeme vám nejvýhodnější finanční produkty. Zdarma!
Přihlášení
Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!
Užitečné
Web